دوره جامع آموزش گوگل آنالیتیکس

دیکشنری گوگل آنالیتیکس

شما برای استفاده از گوگل آنالیتیکس باید با کلمات استفاده شده در آن آشنایی داشته باشید و بدانید که به چه معنا می باشد. در اینجا با معنای عبارات کلیدی استفاده شده در این ابزار آشنا خواهید شد.

Account (حساب)

اطلاعات شما در گوگل آنالیتیکس در قسمت حساب یا همان اکانت شما ذخیره می شود. اگر شما مدیریت چند سایت را به عهده داشته باشید و به هم مرتبط باشند می توانید از این قسمت بین حساب بچرخید. ولی اگر حساب ها مرتبط نباشد مثلا سایت شرکت و وبلاگ شخصی خوب باید از دو حساب جداگانه برای این کار استفاده کرد.

Active Users (کاربران فعال)

در قسمت گزارش Real Time شما تعداد افراد در حال بازدید (Active Users) از محتوا سایت شما را نشان می دهد. شما می توانید داده ها را از چند ثانیه قبل تا 30 دقیقه گذشته مشاهده کنید.در حالی که گزارش افراد فعال در قسمت  Audience > Active Users تعداد کابران فعالی که در یک روز خاص در سایت فعال بودند را به ما نشان می دهد.

Active Pages (صفحات فعال)

هنگام مشاهده گزارش قسمت Real Time صفحاتی را به شما نشان می دهد که در حال حاضر در وب سایت شما مشاهده می شود. هنگامی که بازدید کننده به صفحه دیگری برود یا مرورگر خود را ببندد، صفحه ای که به عنوان فعال نمایش داده می شود از گزارش های Real Time حذف می شود.

Bounce Rate (نرخ پرش)

نظور از بانس ریت یا نرخ پرش، درصد کسانی است که تنها یک صفحه از وب‌سایت شما را مشاهده کرده‌اند. (بازدیدی که در آن کاربر به وب‌سایت شما وارد شده و بدون آنکه هیچ تعاملی با آن داشته باشد، صفحه را بسته است) هر چقدر که نرخ پرش وب‌سایت شما کمتر باشد، یعنی وب‌سایت شما در حفظ کاربر موفق‌تر عمل کرده است.

 

 

 

شما می توانید در مورد این آموزش کامنت بگذارید!

در قسمت دیدگاه می توانید سوالات، نظرات و تحلیل خود را از این موضوع بنویسید و  همچنین می توانید برای کمک به دوستان دیگر که در این دوره شرکت کرده اند به کامل شدن این بحث کمک کنید. در صورتی که می خواهید با مدیریت سایت مستقیم ارتباط داشته باشید می توانید از قسمت تماس با ما استفاده کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
آموزش گوگل سرچ کنسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا