معرفی کتاب

معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، اثری سازنده از ناپلئون هیل، راهنمای ضروری برای پیوستن به صف موفق‌ترین افراد دنیاست. امروزه رازهای به‌ هم‌ زدن ثروت برای هیل به اندازه‌ی همان موقع نیرومندند و می‌توانند زندگی را برای همیشه تغییر دهند.

پس از مصاحبه با بیش از پانصد تن از زنان و مردان دوران خویش، ناپلئون هیل (Napoleon Hill) راز انباشتن ثروت کلان ‌را بر اساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. او فقط فرمول سیزده مرحله‌ای ساده‌ای تهیه کرد تا به شما کمک کند که اهداف خویش را مشخص کنید، راز موفقیت حقیقی و دیرپا را کشف کنید، هر آنچه در زندگی می‌خواهید را به‌ دست بیاورید و به صف افراد فوق‌العاده موفق بپیوندید.

هنگامی که کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید (Think and grow rich) به چاپ رسید، به‌ عنوان یکی از کتاب‌های الهام‌بخش مهم زمان خود اعلام شد. بیش از پانزده میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است. این کتاب به نقشه‌ی راه برای میلیون‌ها نفر تبدیل شد تا از فقر دوران رکود اقتصادی بگریزند و برای خود، خانواده‌ها، و در موارد بی‌شماری، کارمندان خود رفاه فراهم کنند.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید به حرفه‌های طولانی‌ مدت به‌ عنوان مشاور رهبران تجاری، سخنران و نویسنده‌ی چند کتاب دیگر انجامید و هیل را به‌ راستی به یک میلیونر تبدیل کرد. در فصل‌های بعدی علاوه بر خواندن داستان‌های موفق افرادی که ناپلئون هیل برای کتاب اصلی خود بررسی کرد، برخی از آدم‌های موفق زمان خود را نیز ملاقات خواهید کرد، از قبیل بیل گیتس، ماری کی اش، آرنولد شوارزنگر، ری کورک، مایکل جردن و… .

گام‌های محقق ناپلئون هیل به سوی ثروت برای خوانندگان امروزی به اندازه‌ی افراد معاصرش مطمئن است. همه‌ی کسانی که این فلسفه را می‌خوانند، درک می‌کنند و به کار می‌بندند آمادگی بیشتری خواهند داشت تا این معیارهای بالاتر زندگی را جذب کنند و از آن‌ها بهره‌مند شوند، معیارهایی که همواره از همه به‌ جز آن‌هایی که خواهانشان هستند، مضایقه شده است و خواهد شد.

از آن رو آماده باشید تا هنگامی که به‌ طور جدی فرامین ناپلئون هیل را دنبال می‌کنید، تغییرات اساسی در شیوه‌ی زندگی خود ایجاد کنید. نتیجه‌ی این کار، این است که می‌توانید عمر خود را با هماهنگی و تفاهم سپری کنید. علاوه بر این، صحنه را برای شما آماده می‌کند تا به جمع افراد ثروتمند بپیوندید.

این ویرایش جالب به‌ روز در آمده و تجدید نظر شده، نمونه‌هایی از مردان و زنانی ارائه می‌دهد که در ایام اخیر اصولی را نشان می‌دهند که هیل مطرح کرد، از جمله داستان‌های موفقیت موفق‌ترین افرادی همچون بیل گیتز و استیون اسپیلبرگ. بدیهی است که امروزه نیز فلسفه‌های هیل به اندازه‌ی زمانی که برای اولین بار نوشته شدند، معتبرند.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید پرفروش‌ترین کتاب تاریخ در حوزه‌ی خود است که موفقیتش هیل را بدون اتکا به غیر، میلیونر کرد. هیل مؤسسه‌ی ناپلئون هیل را تأسیس کرد. این مؤسسه‌ی آموزشی غیرانتفاعی مأموریتش این بود که فلسفه‌ی رهبری، خودانگیختگی و موفقیت شخصی او را ترویج دهد.

کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید (بخشی از کتاب)

کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید عوامل مؤثر در رسیدن به هدف و موفقیت را به طور واضح بیان کرده است، که می توانید با برنامه ریزی دقیق به اهداف خود برسید.

.

محتوای این کتاب چیست؟

این کتاب به گفته ناپلئون هیل، حاصل  20 ساله تحقیق اش بر زندگی افراد ثروتمند و موفق است که توانسته 16 قانون موفقیت را کشف کند که هر فردی فقط با اجرای این قوانین میتواند به موفقیت و ثروت دست یابد.

 

درباره ناپلئون هیل

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در سال 1883 در ویرجینیای آمریکا متولد شد. پیشه‌اش نویسندگی و روزنامه‌نگاری بود. او یکی از پیشگامان سبک مدرن در ادبیات موفقیت محسوب می‌شود. هیل مشاور رئیس‌جمهور فرانکلین دی روزولت در سال‌های 1933 تا 1936 بود. او در ده‌سالگی مادرش را از دست داد و پدرش آهنگر بداخلاق و بی‌مسئولیتی بود که دو سال پس از مرگ همسرش ازدواج کرد. هیل و دیگر اعضای خانواده در خانه‌ای محقر و کثیف زندگی می‌کردند.

او کودکی بسیار سختی داشته و همین سبب پرخاشگری زیاد او شده بود. هیل از 13 سالگی در روزنامه ویرجینیا مشغول به کار شد و نام مستعار او گزارشگر کوهستان بود. او از این طریق مخارج تحصیلش را تامین می‌کرد، در دانشگاه، حقوق خواند و به خاطر بی‌پولی از آن انصراف داد و همچنان در روزنامه مشغول به کار بود. بعدها با مصاحبه و مطالعه زندگی افراد موفق توانست چندین کتاب و مقاله چاپ کند که بیندیشید و ثروتمند شوید معروف‌ترین و پرفروش‌ترین آن‌ها است.

از دیگر کتاب‌های او می‌توان قوانین موفقیت، دینامیت مغزی، رشد فکری و ثروت، علوم موفقیت و… را نام برد. او در سال 1970 از دنیا رفت.

قسمت هایی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 تنها «شانسی» که فرد می‌تواند به آن تکيه کند «شانس» خود ساخته است. اين شانس‌ها از طريق به کار گرفتن پشتکار حاصل می‌شوند. نقطه‌ی شروع، معين و مشخص‌بودن هدف است.

 ترديد و تصميم نگرفتن عادتی است که معمولاً در جوانی شروع می‌شود. وقتی جوان وارد مدرسه، دبيرستان، و حتی دانشگاه می‌شود اين عادت که همان نامشخص بودن هدف است دائمی می‌شود.

اگر کسی که با همان روحيه‌ای که آدامز خواستار آزادی مستعمره‌ها بود خواستار ثروت باشد قطعاً ثروت‌مند خواهد شد.

قبل از اينکه بتوانيد هر جايزه‌ای ببريد
بايد از خودتان مطمئن باشيد
نبردهای زندگی هميشه به نفع
قوی‌ترها يا سريع‌ترها تمام نمی‌شود
بلکه دير يا زود به نفع کسی تمام می‌شود
که فکر می‌کند می‌تواند پيروز شود!

گام نخست: دقيقاً مشخص کنيد که چه مقدار پول می‌خواهيد، فقط کافی نيست بگوييد: «پول خيلی زيادی می‌خواهم» مقدار آن را دقيقاً مشخص کنيد. (اينکه مقدار پول را دقيقاً مشخص کنيد دليل روان‌شناختی دارد )
گام دوم: دقيقاً تعيين کنيد که در قبال پولی که می‌خواهيد، قصد داريد چه چيزی بدهيد. (نمی توان چيزی نداد ولی چيزی نگرفت.)
گام سوم: تاريخِ اينکه کی می‌خواهيد به پول مورد نظرتان برسيد را دقيقاً مشخص کنيد.

ایمان مهم‌ ترین عنصر ذهن است، وقتی با اندیشه در هم می‌ آمیزد ذهن نیمه هوشیار بی‌ درنگ ارتعاش آن را درک می‌ کند و آن را به فراست لایتناهی تبدیل می‌ نماید. ایمان حالتی از ذهن است که می‌ توان آن را به کمک تأیید یا آموزش‌ های تکراری برای ذهن نیمه هوشیار و به کمک اصل تلقین به خود ایجاد نمود.

 ايمان، «اکسير جاودانه»ای است که حيات، قدرت و عمل به کشش فکری می‌دهد!

اشتیاق سوزان برای بودن و انجام دادن نقطه شروعی است که باید صاحب رویا از آن شروع کند. رویا از بی‌ تفاوتی، تنبلی، یا نداشتن الهام و آرزو ناشی نمی‌شود. هر قدر در زندگی بخواهیم و توقع داشته باشیم همان اندازه به دست می‌ آوریم. توقع زیاد یا کم داشتن تفاوت فکری چندانی ایجاد نمی‌کند.

کسانی که سريع و قاطع تصميم می‌گيرند، می‌دانند چه می‌خواهند و معمولاً آن را به دست می‌آورند.

در کار برنامه‌ ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. اگر کاری که می‌ خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید، قدمی به‌ پیش بگذارید و رویای خود را جامعه عمل بپوشانید. هرگز به گفته‌ های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتا شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.

ايمان من آنقدر قوی است که می‌توانم اين پول را جلوی چشم‌هايم ببينيم با دست‌هايم می‌توانم آن را لمس کنم. اين پول منتظر است به من منتقل شود و به همان نسبتی که خدمت ارائه می‌دهم پول دريافت خواهم کرد. منتظر برنامه‌ای هستم که اين پول را با آن به دست آورم و وقتی اين پول به دست آيد آن برنامه را دنبال خواهم کرد.

هر کس که طالب پیروزی است باید کشتی‌ ها و پل‌ های پشت سرش را در آتش بسوزاند و راه‌ های عقب‌ نشینی را بر خود ببندد. این‌ گونه است که می‌ توان ذهن را در شرایط اشتیاق سوزان برای پیروزی قرار داد و این شرط لازم موفقیت است. خواستن تنها به ثروت نمی‌ انجامد، اما مشتاق ثروت بودن، با ذهنیتی وسواس گونه و آنگاه برنامه‌ ریزی دقیق و تدارک راه‌ های رسیدن به هدف و در کنار همه این‌ ها مداومت در پایداری در برابر شداید و مشکلات اسباب غنا می‌گردد.

 اکثريت کسانی که از اندوختن پول کافی برای رفع نيازهای‌شان باز می‌مانند عموماً به راحتی تحت تأثير «نظرات» ديگران قرار می‌گيرند. آن‌ها به روزنامه‌ها و همسايگان «شايعه ساز» اجازه می‌دهند برای‌شان فکر کنند. نظرات، ارزان‌ترين کالاهای روی زمين هستند. هر کسی، انبوهی از نظرات دارد که دوست دارد بر سر هر کسی که آن را می‌پذيرد بريزد. اگر شما وقتی تصميم می‌گيريد و تحت تأثير «نظرات» قرار می‌گيريد، در هيچ کاری مخصوصاً در تبديل ميل و خواسته‌ی خودتان به پول موفق نخواهيد شد.

ناپلئون هیل

آیا این کتاب برای شماست؟

این کتاب فقط برای کسانی نیست که می‌خواهند در تجارت خود موفق شوند یا پول زیادی به‌دست آورند. البته که این کتاب می‌تواند به این موارد هم کمک کند، ولی در واقع هر هدفی که داشته باشید و به هر سمتی که در حال حرکت باشید، محتویات این کتاب می‌تواند برای رسیدن به آن به شما کمک کند.

[ مطلب مرتبط: معرفی کتاب مردی به نام اوه – انتشارات نون ]

درباره کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

به جرات میشه گفت از بین تمام کتاب های حوزه موفقیت و انگیزشی ، کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یک جایگاه ویژه و خاص دارد. این کتاب حاصل مصاحبه و گفت و گو با افراد موفق می باشد. افرادی که مسیر را طی کرده و به موفقیت رسیده اند. یعنی شما با یک کتاب روبه رو هستید که حقیقت ها را بیان کرده است و نه صرفا یک سری تئوری برای رسیدن به موفقیت و هدف.

این کتاب یک شاهکاره و هر بار که آن را می خوانید با موضوعات تازه روبه رو می شوید انگار که قبلا آن را نخوانده اید. در واقع با هر ذهنیتی که کتاب را بخوانید دقیقا همان نتیجه را که می خواهید به شما می دهد. اگر به دنبال کسب ثروت هستید و با این ذهنیت آن را بخوانید، راه های رسیدن به ثروت را به شما خواهد گفت. اگر به دنبال کسب روابط خوب هستید، همان را به شما می دهد. میشه گفت کتاب به ذهن شما پاسخ می دهد.

فهرست مطالب کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • مقدمه
 • فصل 1: قدرت فکر
 • سه قدم تا طلا
 • درسی پنجاه سنتی در پایداری
 • تو «ارباب سرنوشت خویش، ناخدای روح خویشی»
 • فصل 2: اشتیاق: نقطه‌ی شروع هر موفقیت
 • اشتیاق زرنگ‌تر از مادر طبیعت است
 • فصل 3: ایمان: تجسم و اعتقاد به نیل به آرزو
 • چگونه ایمان پیدا کنیم؟
 • ایمان امری ذهنی است که می‌تواند از طریق تلقین به خود ایجاد شود
 • فرمول اعتماد به نفس
 • سخنرانی دلپذیر پس از شام در ازای یک میلیارد دلار
 • فصل 4: تلقین به خود: وسیله‌ای برای تأثیرگذاری بر ذهن ناخودآگاه
 • خلاصه‌ی راهکارها
 • فصل 5: علم تخصصی: مشاهدات و تجربیات شخصی
 • می‌ارزد بدانید چگونه علم بیندوزید
 • فصل 6: تخیل: کارگاه ذهن
 • دو شکل تخیل
 • چگونه از قو‌ه‌ی تخیل استفاده‌ی عملی کنیم؟
 • کتری طلسم‌ شده
 • فصل 7: برنامه‌ریزی سازمان‌یافته:  تبلور اشتیاق در عمل
 • برنامه‌ریزی فروش خدمات
 • ویژگی‌های عمده‌ی رهبری
 • ده علت عمده‌ی شکست در رهبری
 • چند میدان حاصل‌خیز که در آن‌ها «رهبری جدید» لازم خواهد بود
 • چه موقع و چگونه تقاضای شغل کنید؟
 • چگونه همان شغلی را که دوست دارید به‌ دست بیاورید؟
 • شیوه‌ی جدید بازاریابی خدمات
 • درجه‌ی «ک ک ر» شما چند است؟
 • ارزش سرمایه‌ای خدمات شما
 • سی علت عمده‌ی شکست
 • از دارایی‌های خود صورت‌برداری کنید
 • کجا و چگونه فرصت‌های انباشتن ثروت را پیدا کنیم؟
 • «معجزه»ای که این موهبت‌ها را تأمین کرده است
 • فصل 8‌: تصمیم: تسلط بر طفره
 • آزادی یا مرگ در یک تصمیم
 • فصل 9: پشتکار: تلاش مداوم، لازم برای القای ایمان
 • نشانه‌های نبود پشتکار
 • چگونه پشتکار پیدا کنیم
 • فصل 10‌: قدرت عقل کل: نیروی محرکه
 • کسب قدرت از طریق «عقل کل»
 • فصل 11: تسلط بر استحاله‌ی جنسی
 • ده محرک ذهنی
 • «نبوغ» از طریق حس ششم ایجاد می‌شود
 • چرا مردم به‌ ندرت قبل از چهل سالگی پیشرفت می‌کنند
 • فصل 12: ذهن ناخودآگاه: حلقه‌ی رابط
 • هفت حس مثبت عمده
 • هفت حس منفی عمده
 • فصل 13: مغز: ایستگاه گیرنده و فرستنده‌ی مغز
 • عظیم‌ترین نیروها «نامرئی» هستند
 • داستان مهیج مغز
 • «اندیشه‌ خوانی» چیست؟
 • فصل 14: حس ششم: در ورود به مرکز خرد
 • ساختن شخصیت از طریق تلقین به خود
 • فصل 15: چگونه شش شبح ترس را گول بزنیم؟
 • شش ترس عمده
 • ترس از فقر
 • نشانه‌های ترس از فقر
 • ترس از انتقاد
 • ترس از ناخوشی
 • ترس از دست دادن عشق
 • ترس از پیری
 • ترس از مرگ
 • نگرانی
 • فصل 16: کارگاه شیطان
 • چگونه از خود دربرابر تأثیرات منفی حفاظت کنید
 • 55 عذر معروف

.

قسمتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

تلقین به خود مفهومی است که ارتباطی میان ذهن هوشیار و نیمه‌هوشیار برقرار می‌کند. تلقین به خود، خودبه‌خود به ذهن نیمه هوشیار می‌رسد و آن را تحت تاثیر افکار قرار می‌دهد. تلقین به خود عاملی کنترل‌کننده است که انسان به کمک آن می‌تواند ذهن خود را تغذیه کند.

برای استفاده از اصل تلقین به خود سه اقدام زیر را انجام دهید:

«اول؛ به مکانی آرام بروید، در شرایطی باشید که کسی مزاحم شما نشود و سپس چشمان خود را ببندید و با صدای بلند مبلغ درخواستی را به زبان بیاورید و محدوده زمانی تعیین‌شده برای تحصیل این پول را مشخص سازید و همچنین ببینید که برای کسب این دارایی از چه می‌خواهید مایه بگذارید و وقتی‌که این دستورالعمل‌ها را به کار می‌برید، خود را ببینید که این پول را به دست آورده‌اید.

دوم؛ این برنامه را آن‌قدر در ذهن خود مجسم کنید تا بتوانید در ذهن پولی را که قصد انباشت آن را دارید ببینید.

سوم. هدف نوشته‌شده خود را درجایی بگذارید که بتوانید آن را شب و صبح ببینید. آن را قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب ببینید؛ آن‌گونه که در خاطره شما سپرده شود. هر بدبیاری، هر شکست و هر دل‌شکستگی با خود به همان اندازه یا بیشتر امتیازی مثبت دارد».

اگر شما تاکنون مایوس شده‌اید، اگر تاکنون تحت تاثیر مشکلی روح و روانتان را آزار داده‌اید، اگر سعی کرده‌اید و شکست‌خورده‌اید، اگر بیمار و معلول بوده‌اید، استفاده از فرمول کارنگی همان اصلی است که باید آن را درک کنید و از آن در زندگی خود استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های رمز کارنگی این است که وقتی کسی به آن احاطه پیدا می‌کند و آن را به کار می‌گیرد، خود را در مسیر رسیدن به موفقیت بی‌اراده در حرکت می‌بیند. برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را بپردازید، هرچند این هزینه در مقایسه با آنچه به دست می‌آورید بس ناچیز باشد.

اگر برای دریافت این رمز آماده‌باشید، پیشاپیش نیمی از راه موفقیت را پیموده‌اید و نیمه دیگر را به‌ محض آنکه به ذهن شما برسد درک خواهید کرد.

برای خرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید لطفا بر روی عکس زیر کلیک کنید!

کلیک کنید

معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید


مشخصات کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • نویسنده: ناپلئون هیل
 • مترجم: مهین خالصی
 • تعداد صفحات: 336 صفحه
 • انتشارات: نسل نواندیش
 • موضوع: موفقیت

چقدر این مطلب مفید بود؟

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا